30 Eylül 2023 Cumartesi

BAİBÜ’de “Medyada Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Projesi Gerçekleştirildi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından medyada kadına yönelik şiddetle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen atölye çalışmalarına katılım sağlayan eğitmen ve öğrencilere teşekkür ve katılım sertifikaları verildi.

Bolu Valiliği koordinatörlüğünde İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tülin Sepetçi yürütücülüğünde “Medyada Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Atölye Çalışmaları gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin de (KATUM) destek verdiği projeyi, Doç. Dr. Sepetçi’nin yanı sıra Radyo TV Sinema Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Derya Çetin, Gazetecilik Bölümü’nden Öğr. Gör. Bahar Akbulak ve Görsel İletişim Tasarım Bölümü’nden Öğr. Gör. Reyhan Emel Aydın düzenledi.

Proje kapsamında; Kısa Film, Radyo Programı, Afiş, Fotoğraf, Kamu Spotu ve Röportaj başlıkları kapsamında atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Çalışmalara 90 öğrenci katıldı.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI GÖNÜLLÜLÜK ESASIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gönüllü olarak atölye çalışmalarında eğitmenlik yapan Arş. Gör. Mahmut Rıfkı Ünal, Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdür Vekili Fatih Peker, doktora ve yüksek lisans öğrencilerimiz Bilal Erkan Değer, Ufuk Hançer ve Gaye Telci’ye teşekkür belgeleri, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Gazetecilik Bölümü Öğr. Üyesi Prof. Dr. Selami Özsoy tarafından verildi. İdari alanda desteğini esirgemeyen Fakülte Sekreteri Sevgi İnal Gören’e teşekkür etti.

Atölye çalışmalarına katılan öğrencilere ise katılım sertifikaları, Doç. Dr. Hüsamettin Akar, Doç. Dr. Ahmet Tuncay Erdem, Doç. Dr. Tülin Sepetçi, Dr. Öğr. Üyesi Derya Çetin, Dr. Öğr. Üyesi Ekin Kadir Selçuk, Öğr. Gör. Bahar Akbulak, Arş. Gör. Mahmut Rıfkı Ünal ve Fatih Peker tarafından verildi.

Atölye çalışmaları ve sonuçları, KATUM web sayfasında yayımlanacak.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir