6 Ekim 2022 Perşembe
15.3 C
Bolu

Göynük’te Orman Yangını

bolusonhaber.com

Vali Kılıç, Yangın Bölgesinde

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Göynük İlçemize bağlı Demirhanlar Köyü Karalı mevkiinde çıkan orman yangınını haber alır almaz söndürme çalışmalarını yerinde incelemek üzere bölgeye gitti.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Göynük İlçemize bağlı Demirhanlar Köyü Karalı mevkiinde bugün saat 15:00 sıralarında sebebi henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları ile ilgili Göynük Kaymakam Vekili Fatih Çevik ve Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk’ten bilgiler aldı.

Orman yangını ile ilgili değerlendirmede bulunan Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Göynük İlçemize bağlı Demirhanlar Köyü Karalı mevkiinde çıkan orman yangınına Valiliğimizin koordinesinde; Göynük Orman İşletme Müdürlüğünden 3 adet arazöz, 1 adet yangın söndürme aracı ve 40 Orman işletme personeli, Mudurnu Orman İşletme Müdürlüğünden 1 adet arazöz, Göynük Belediyesinden 1 adet su tankeri, Sakarya Büyükşehir Belediyesinden 2 adet itfaiye aracı, Nallıhan Orman İşletme Müdürlüğünden 1 adet arazöz, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğünden 1 adet Yangın Söndürme Helikopteri, Demirhanlar, Gürpınar, Hasanlar, Bölücekova ve Ahmetbeyler köylerinden 15 adet su tankeri, Aksa Termik Santralinden 1 adet itfaiye aracı, İM köse madencilikten 1 adet kamyon,1 adet dozer, 30 Sivil Vatandaş, Göynük İlçe Jandarma Komutanlığından 3 Jandarma Asayiş Timi, 3 Jandarma Trafik timi, Mudurnu İlçe Jandarma Komutanlığından 1 Jandarma Asayiş Timi ve 1 Jandarma trafik timi, Göynük İlçe Emniyet Müdürlüğünden 2 Asayiş timi ve 1 trafik timi ile hem havadan hem de karadan müdahale edilmiştir. Yangın halen devam etmekte olup kontrol altına alınmıştır.

Olayla ilgili olarak yapılan araştırma sonucunda yaklaşık 8 hektarlık çam ormanının yanarak zarar gördüğü tespit edilmiştir. Meydana gelen olay ile ilgili olarak Göynük Orman İşletme Müdürlüğü tarafından adli tahkikata başlanılmıştır. Vatandaşlarımızın en ufak şüpheli durumu dikkate alarak ihbarda bulunmaları yangına hızlı ve etkin müdahalede çok önemlidir” dedi.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

 

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -