30 Eylül 2023 Cumartesi

KAZIM KONAK: “BOLU TÜRKİYE YÜZYILI’NDA YAZILIM VE İNOVASYON ÜSSÜ OLACAK”

Kurum gezilerini sürdüren AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Kazım Konak, Teknoloji Geliştirme Bölgesi Bolu TEKNOKENT ziyaretinde, Türkiye Yüzyılı’nda Bolu’nun yazılım ve inovasyon üssü olacağını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında Teknoloji Geliştirme Bölgesi Bolu TEKNOKENT’i ziyaret ederek burada faaliyet gösteren girişimcilerle bir araya gelen AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Kazım Konak, AK Parti’nin seçim beyannamesinde de yer alan yazılım ve inovasyon konusunda Bolu’nun çok şanslı bir il olduğunu söyledi.

TEKNOKENT’te yürütülen faaliyetleri yerinde inceleme fırsatı bulduklarını dile getiren Konak, Türkiye Yüzyılında Bolu’nun yazılım ve inovasyon üssü olacağını vurguladı.   

TEKNOKENT BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ve KOSGEB’in destekleriyle yazılım ve inovasyon alanında yapılan birçok destekleme olduğunu belirterek bu desteklerden Bolulu gençlerin de yararlanması çağrısında bulunan Kazım Konak, “Türkiye Yüzyılın’a gireceğimiz bu dönemde Bolumuz yazılım ve inovasyon üssü olacak inşallah. Teknokent bizim için çok önemli. Çünkü gelecek artık dijitalleşme üzerine kuruluyor. Tüm dünya ülkeleri bunun üzerine gidiyor. Burada yapılan faaliyetler çok önemli. Sanayi alanında birçok ürün geliştiriliyor. Birçok genç arkadaşımız burada çalışıyor, kodlama yapıyor” dedi.  

BOLU’MUZUN ALT YAPISI BUNA MÜSAİT

AK Parti hükümetinin dijitalleşme konusuna çok önem verdiğini belirten AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Kazım Konak, “Ben de Harita Mühendisi olmam nedeniyle kodlamayı önemsiyorum ve kendi çapımda amatörce yapıyorum. AK Parti olarak seçim beyannamemizde de dijitalleşme var. Hükümetimiz bu konuya çok önem veriyor. Bolu’da da daha iyi daha güzel içeriklerle bunu geliştireceğiz. Muradımız, Bolu’nun önümüzdeki süreçte dijital üs haline gelmesini sağlamak. Bolu’muzun alt yapısı buna çok müsait. İstanbul Ankara gibi iki büyük şehrin arasında olmamızda bunda çok önemli” diye konuştu.

GENÇLERE ÇAĞRI

TEKNOKENT ziyareti sırasında birbirinden güzel projeler yazıldığını görmenin kendisini mutlu ettiğini ifade eden Konak gençlere çağrıda da bulundu. Konak, gençlerin kodlama konusuna eğilmelerini isteyerek, “Burada ziyaretimiz sırasında çok güzel projeler yazıldığını da gördük. Önümüzdeki süreçte partimizin seçim beyannamesinde de olduğu gibi dijitalleşme konusunda Bolu’muzun hak ettiği faydayı sağlamasıyla ilgili milletvekili arkadaşlarımızla elimizden geleni yapacağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızın ve KOSGEB’in bununla ilgili birçok desteği var. Genç arkadaşlarımızın bunlarla tanışmasını, kodlamayla, dijital dünyayla tanışmalarını arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir