30 Eylül 2023 Cumartesi
20.7 C
Bolu

“Sınırsız Eğitim Sorunsuz Üretim” Programı Düzenlendi

Bolu Valisi Erkan kılıç, Bolu Valiliğince koordineli Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında gerçekleştirilen “Sınırsız Eğitim Sorunsuz Üretim Projesi” kapsamında gerçekleştirilen eğitim ve bilgilendirme toplantılarının Çaygökpınar köyü ayağında vatandaşlarla buluştu.

Buluşmaya İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, köy muhtarı ve çevre köy muhtarları, Şube Müdürleri ve teknik personel katılım gösterirken proje kapsamında hijyenik süt üretimin temini açısından önemli bir başka proje olan ve İl Özel İdaresi tarafından finanse edilen süt üreticilerine dezenfektan dağıtımı da gece sonunda gerçekleştirildi.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPMA GAYRETİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ”

Eğitim gecesinin açılış konuşmasını yapan Sayın Erkan Kılıç, gerekli desteği sağlamak için çalışmalarını yürüteceklerini belirterek, “Üretimin devamlılığı ve yaşanılan sorunların çözümü aşamasında bugün sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Valiliğimizce koordine edilen ve İl Müdürlüğümüzce yürütülen bu örnek çalışma ile sorunlarınızı dinleme, teşhis ve çözüm aşamasında teknik kadromuz sizlere gerekli desteği sağlamak için çalışmalarını yürütecektir. Mottomuz siz üretin yeterden yola çıkarak bizler de sizlerin üretim aşamasında önünüze çıkan sorunların çözümü aşamasından elimizden geleni yapma gayreti içerisinde olacağız. Bu vesileyle katılımlarınızdan dolayı sizlere bir kez daha teşekkür ediyor, sözü sizlere bırakıyorum” dedi.

“87 KÖYÜMÜZDE GERÇEKLEŞECEK”

İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, üretici ve üretici adayların hizmetlerden faydalanmaları için davet ederek, “Öncelikle bizlere ve siz değerli üreticilerimize desteklerini esirgemeyen Valiliğimize, değerli Bolu Milletvekillerimize ve Özel İdaremize kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Bolu’muzun örnek olduğu ve gelenek haline getirdiği ve geçtiğimiz yıllarda gece eğitimi formatıyla düzenlediğimiz eğitimlerimiz bu dönem güncellenerek köy ahalimizin belirlediği ve uygun gördüğü zaman dilimi içerisinde Valiliğimizim koordinesi ile toplam 87 köyümüzde gerçekleşecek eğitimlerde vatandaşlarımız istediği her konuda arkadaşlarımıza sorularını yöneltebilir, aklına takılan soruları aydınlığa kavuşturabilir. Bay, bayan üretici ve üretici adaylarımızı bu hizmetten faydalanmaya davet ediyorum” dedi.

Karşılıklı soru cevap şeklinde geçen eğitim toplantısı sonunda üreticilerimize dezenfektanlar dağıtılırken, kullanımı ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir