8 Aralık 2022 Perşembe

Tarihi Stadion turizme kazandırılıyor

bolusonhaber.com


      Bolu Valisi Erkan Kılıç, Hisar Tepesi’nin güney yamacında bulunan Roma Dönemine ait antik stadionun turizme kazandırılması için yerinde incelemelerde bulundu.

       Büyükcami Mahallesinde 2008 yılında yapılan kazı çalışmaları sırasında ortaya çıkan Roma dönemine ait antik stadionun turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı. Stadionda incelemelerde bulunan Vali Erkan Kılıç ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, Kazı Başkanı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Davut Yiğitpaşa’dan stadionun tarihi ve kazı çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

      Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Müzesinde de incelemelerde bulunan Vali Kılıç, “Bolu; sahip olduğu tarihi, doğal, kültürel zenginlikleri ve bulunduğu coğrafi konumu itibariyle birçok alanda olduğu gibi Turizm alanında da yüksek bir potansiyele sahip” dedi.

       Vali Kılıç, Bolu’nun ekonomisine katkı sağlamak için çalıştıklarını da belirterek;  “Bizler de ilimizin eşsiz güzelliklerini, zenginliklerini, tarihini, kültürünü dünyaya tanıtmak ve ilimizin ekonomisine katkı sağlamak için fikirler, projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bolumuz her şeyin en iyisine lâyık” şeklinde konuştu.

[wpdiscuz_comments]

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -