AK GENÇLİK’TEN ‘’ORMANLAR MİLLİ SERVETTİR’’ MESAJI!

Ak Parti Gençlik Kolları Bolu İl Başkanlığı sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. İlimizin Karamanlar Köyü Mevkii’nde 100 fidan diken Ak Parti Gençlik Kolları Bolu İl yönetimi her zaman yaptığı anlamlı çalışmalarıyla gençliğe örnek oluyor.
Ak Parti Gençlik Kolları Bolu İl Yönetim Kurulu Üyeleri Bolu’da gençliğe örnek olmaya devam ediyor. Yaptıkları anlamlı programlarla adından söz ettiren Ak Gençlik, bu kez de Karamanlar köyü Mevkii’nde 100 çam fidanı dikti. Fidanların dikimi sonrasında açıklamalar yapan Ak Parti Gençlik Kolları Bolu İl Başkanı Samet KOCADAĞ; Öncelikle sloganımız Ormanlarımız Milli Servettir!’’ konuşmama başlamak istiyorum. Ağaç, diğer birçok nimetlerde olduğu gibi her haliyle insanlara faydalı olması için yaratılmıştır. Ağaç denilen canlı, her şeyden önce bir şifa kaynağıdır. Dalıyla, budağıyla sade öylece dururken bile bin derde devadır. Ağacın sadece dalından, budağından, meyvesinden, kerestesinden istifade edilmez. Havanın temizlenmesi, yağmurun yağması, iklimin düzenlenmesi, hep ağaca bağlıdır. Bir nevi ağaç, dünyadaki hayatın sağlıklı devam etmesi için mihenk taşıdır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız tabiata ve doğaya önem veriyor. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın katıldığı ‘’Fidanlar Fidanlarla Büyüyor’’ programında kadim toplumlarda tabiat insanın evi, yurdu, vatanı, hatta İbn-i Arabi’ye göre insanın anasıdır. Biz de bunun için toprağa, toprak ana diyoruz. İslam düşüncesinde tabiat şahsiyet sahibi, Allah’ın kâinatta yarattığı her şey gibi insana amade kılınmış, emanet edilmiş bir varlıktır.’’ sözleri bizlere mazhar olmuş ve bizlere bu projeyi yapmamıza vesile kılmıştır.

Ağaç dikmek için sebep mi lazım?

“Niçin ağaç dikmek bu kadar ehemmiyetli?” sorusunun cevabını ise şöyle verebiliriz. Bizler Peygamber Efendimiz, “Kıyamet kopsa bile, o zaman elinizde bir fidan bulunuyorsa ve onu dikmek için de bir engel yoksa derhal o fidanı dikin.” diyen peygamberin ümmeti, İstanbul’u fethettikten sonra şehrin her tarafına ağaçlar diktirmiş, hatta kendisi de bizzat bu faaliyete katılmıştı. Ağaca zarar verenleri şiddetle cezalandıran, elbisesi ağaca takılan kimsenin o ağacı kesmemesi ve elbise bedelinin ödenmesi için vakfiye bile kurduran Fatih Sultan Mehmet’in torunlarıyız. Bu minvalde bizlerde yönetim kurulu toplantımızda aldığımız karar neticesinde fidan dikme kararını aldık ve İlimizin Karamanlar Mevkii’nde bulunan mesire alanına hatıra ormanımızı yani 100 fidanımızı doğa ile buluşturduk.’’ sözleriyle konuşmasına son verdi.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir