Ak Parti Grup Başkan Vekili Uğur Akbay Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın gerçekleştirdiği basın toplantısında yaptığı açıklamalara Bolu Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay cevap verdi. Tanju Özcan’ın aldığı karara Akbay “Bu ne yaman çelişki Başkan? Tecrübeli personeli görevden al, emekliliğini iste, itfaiye deneyimi olmayan emekliyi göreve getir!” sözleriyle tepki gösterdi. Akbay açıklamasının sonunda Özcan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı göndermesine “Bolu’da 3 göbek yapmayı beceremeyen, 3 göbeğin hakkından gelemeyen Belediye Başkanı nasıl bu ülkede Cumhurbaşkanı adayı olur” diyerek Özcan’ı mizahi bir dille eleştirdi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yaptığı açıklamalar sonrası Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay “Belediye Başkanı Tanju Özcan artık akıl terazisinin dışına çıkmıştır” dedi.  Akbay, Özcan’ın açıklamalarını şu sözlerle eleştirdi : “Tanju Özcan  Bolu halkının hak ettiği hizmeti sunma konusunda kaplumbağa hızında, polemik yaratma, kendine günah keçisi arama ve bulma konusunda tavşan hızındadır. Bu gün basın önünde yaptığı açıklama da akıl ve mantık çerçevesinde anlaşılabilecek türde bir açıklama değildir. Malum olduğu üzere geçtiğimiz cuma günü bizimde şaşkınlıkla izlediğimiz bir hızda, belediyede görev yapan iki kritik birim müdürü Özcan’ın talimatıyla görevden alınmıştır. Uzun yıllardır İtfaiye Müdürlüğü’nde görev yapan ve kendi biriminde tecrübe ve takdir kazanmış, hem de itfaiye gibi kritik ve tecrübe gerektiren bir birimde müdürlük görevini yapan Mehmet Duman ve yine kendi talimatıyla göreve gelen Sinan Pekcan hakkında böyle bir karar almış olması şaşkınlık yaratmıştır. 

VEBALİ SİZİNDİR

Tanju Özcan yaptığı basın açıklamasında emekliliği gelen personelin emekli edilmesi yönünde bir düşünceye sahip olduğundan bahsetmektedir. Hatta bu konuda yaptığı değerlendirmede “Emekliliğin geldiyse emekli olmak zorundasın, gençlerin önünü açmak zorundasın” şeklinde ifadeler kullanmıştır. Gençlere yer açmak için “Emekli olun” diyeceksin ama diğer taraftan belediyenin en kritik birimlerinden birine tecrübesi olmayan ve emekli birini göreve getireceksin.

Yarın bu birimin idaresinde doğacak bir aksaklık sebebiyle yaşanacak can ve mal kaybının mesuliyeti sizin üzerinizedir. Bilesiniz bu vebal sizindir. 

BOLU’DA 3 GÖBEĞİ YAPMAYI BECEREMEYEN…

Kendini uzun süredir dev aynasında gören ve bir türlü kuramadığı ekibi sebebiyle sürekli belediye işlerini aksamalı, eksik ve yanlış şekilde yürüten Başkan yine hedef şaşırtması yaparak oluşturduğu suni gündemle kendini kurtarmaya çalışmaktadır. Kayseri’de gerçekleştirdiği ziyareti ve vatandaşın kendisine gösterdiği ilgiden bahsederek Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili mesaj vermeye çalışmaktadır. Bolu’da 3 göbeği yapmayı beceremeyen, 3 göbeğin hakkından gelemeyen Belediye Başkanı nasıl bu ülkede Cumhurbaşkanı adayı olur diye sormazlar mı adama? Kayseri’deki İstanbul’daki vatandaş, Bolu’da sayenizde çile çeken vatandaşın derdini sıkıntısını nereden bilsin? Siz önce asli olarak üstlendiğiniz bu şehrin insanının size güvenerek emanet ettiği belediye başkanlığı görevini hakkıyla yapın, verdiğiniz sözleri yerine getirin, ondan sonra rüyanızda belki kendinizi tavuk ambarında görürsünüz. 

TEDBİR ALINMAMIŞ, YOLLAR BUZ PİSTİNE DÖNMÜŞ, SİZ NEYİN PEŞİNDESİNİZ?

Bolu halkının emaneti olan görevi yerine getirmede Tanju Özcan’ın başarısı akşam saatlerinde kısa süreli olarak gerçekleşen ve Bolu için normal sayılabilecek seviyede oluşan kar yağışı ile anlaşılmıştır. Geçtiğimiz hafta Belediye internet sayfasında yapılan duyuruda belediye ekiplerinin karla mücadele hazır olduğu beyan edilmiş ama mevcut durumun tam tersi istikamette olduğu ortaya çıkmıştır. Yollarda yapılmayan tuzlama çalışması sebebiyle şehir kelimenin tam anlamıyla buz pistine dönmüş ve kazalar meydana gelmiş, vatandaşımız maddi zarara uğramıştır. Bu kadar küçük bir soruna bile baş edemeyen, gerekli tedbirleri almaktan ve organize etmekten uzak olan ve bu durumdan zarar gören vatandaşımızın karşısına geçerek ülke gündemine dair sözler söyleyen, Bolu’nun sorunlarından uzakta kendi siyasi ikbali için her şeyi yapmaya hazır malum şahsı Bolu halkının vicdanına ve takdirine bırakıyorum. 

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir