MHP BOLU MİLLETVEKİLİ İSMAİL AKGÜL’DEN 19 MAYIS MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından, destansı bir mücadelenin, kararlı bir yürüyüşün, her türlü melanet, ihanet ve zillet içerisinde kuşatılmış Türk vatanının kurtuluşu için, cesaret ve inançla, ilk adımın atıldığı kutlu bir gündür. Gazi Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919’da Samsun’da attığı bu kutlu adım ve başlattığı kararlı yürüyüş, Türk Vatanının makus talihini tersine çevirmiş, akabinde verilen Milli Mücadele ile bir Kurtuluş destanı yazılarak Türk Devletinin ve bin yıllık Türk Yurdunun ebed müddet Türk’ün olduğu alem-i cihana ispatlamıştır.

Bugün bu kutlu mücadelenin sonucunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarımızın inşa ettiği Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını idrak etmekteyiz. Gazi Mustafa Kemal’in Türk Gençliğine emanet ettiği Cumhuriyetimizin 100. yılında, yine 19 Mayıs 1919 ruhuyla, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılını, Türk ve Türkiye Yüzyılını inşa etmek için gençlerimizle birlikte canla başla mücadelemize devam edeceğiz.

Türk Devletini ve Türk Milletini küçük siyasi hesaplar uğruna, terör örgütlerine peşkeş çekmeye çalışanlara, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, kendi siyasi ikballeri uğruna pazarlık konusu yapanlara asla müsade etmeyeceğiz. Milletimiz ile birlikte, Türk Gençliğinin istikbalini inşa edecek, Türk Devletinin istikrarını koruyacak ve Türk Milletinin aydınlık geleceğinin önündeki engelleri tek tek kaldıracağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu kahramanlarımız olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene!”

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir