Bolu’da Sel: Yüksel Coşkunyürek Selden Etkilenen Köylerde İncelemelerde Bulundu

AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek Dörtdivan’a bağlı iki köyü ziyaret ederek sel felaketinden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Coşkunyürek vatandaşlara “Biz devlet olarak her zaman yanınızdayız, ne gerekiyorsa yapacağız” diyerek gönüllerine su serpti.

AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, 28 Mayıs’ta Dörtdivan ilçesinde meydana gelen sel felaketinden etkilenerek zarar gören vatandaşları ziyaret etti. Bolu İl Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli ile Dörtdivan ilçesine giden Coşkunyürek’in ilk durağı Çetikören Köyü oldu. Köy ziyaretinde Coşkunyürek’i Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, Dörtdivan İl Genel Meclisi Üyeleri Şahin Serin, Dursun Fidan ve AK Parti Dörtdivan İlçe Teşkilat Sorumlusu Recep Dalkıran karşıladı. Coşkunyürek köyde incelemelerde bulundu. Debisi yükselerek sel felaketine dönüşen derenin açtığı hasarı yerinde inceleyen Coşkunyürek bir daha sel felaketinin yaşanmaması için gerekli tedbirlerinin alınacağının altını çizerek şu değerlendirmeleri yaptı;

DSİ’NİN YATIRIM PLANINI HIZLANDIRACAĞIZ, SORUNU HIZLICA ÇÖZECEĞİZ

28 Mayıs tarihinde yoğun yağış sebebiyle maalesef Dörtdivan ilçemizin iki köyünde sel felaketi meydana geldi. Çetikören köyümüzde yağışla birlikte debisi yükselen derede taşmalar olmuş ve dolayısıyla maalesef vatandaşlarımız zarar görmüş. Bu dere ile ilgili DSİ ile görüştüm. Yatırım planı içerisinde olduğunu öğrendim ancak yaşanan sıkıntı ve benzer bir felaket yaşanmaması için bu yatırım planının acilen hayata geçirilerek derede gerekli düzenlemelerin yapılması için harekete geçilmesini rica ettim. Bu işi takip edeceğiz. İnşallah DSİ’nin derede yapacağı düzenleme ile vatandaşlarımız bir daha bu türlü bir felaketten etkilenmeyecekler. Selden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Biz devlet olarak her zaman onların yanındayız ne gerekiyorsa yapacağız. Allah daha büyük acılar yaşatmasın.

DEVLETİMİZ VE BİZLER SİZİN HER DAİM YANINIZDAYIZ

Coşkunyürek ve beraberinde oluşan inceleme ekibiyle birlikte Yağbaşlar Köyü Mursallar Mahallesi’ni ziyaret etti. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile afet alanı olarak ilan edilen alanda 11 evin taşınması ile ilgili vatandaşların tereddütlerini gideren Coşkunyürek, yeni planlanan yerleşim alanına vatandaşların bir an önce taşınacağını söyledi. Coşkunyürek yaptığı inceleme sırasında vatandaşlara şu açıklamaları yaptı;

“Değerli hemşehrilerim, kardeşlerim öncelikli olarak geçmiş olsun. Mahallemiz Cumhurbaşkanlığımızın kararnamesi ile afet alanı olarak ilan edilmiştir. Yeni yerleşim alanı planlanmıştır. Devletimiz ve bizler sizin her daim yanınızdayız. İnşallah bu felaketin yaralarını en kısa sürede sararak yeni yerleşim alanınızda huzurlu ve güvenli şekilde yaşamınızı sürdürmenizi sağlayacağız. Hepinize çok geçmiş olsun. Allah bir daha bu türlü afetler yaşatmasın İnşallah”

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir