CHP Bolu Belediyesi’ndeki İhalelerde Danışıklı Dövüş Mü Var?

0

BU TOPLANTIYI YAPMAK ZORUNLU HALE GELDİ ZİRA KENDİSİYLE MECLİSTE SİYASETEN SAĞLIKLI BİR İLETİŞİM KURULAMIYOR.

Bugün toplantıya konu olan mevzuların bolu belediye meclisinde konuşulması gerektiğinin farkındayız ve bu nedenle bu soruları önerge olarak eylül ayı ilk toplantısında sunduk.  Ancak kendisinden net ve yazılı bir cevap alamadık, hatta aldığımız cevaplar verdiğimiz önergelerin ne kadar isabetli olduğunun da bir göstergesi olarak karşımıza çıktı.

- Relam -
Mutlu Yıllar
  1. TANJU ÖZCAN, 90 DÖNÜMLÜK FİDANLIK ARAZİSİ İÇİN AÇILAN İHALEYİ KAZANAN FİRMA İLE ÇOK ÖNCEDEN GÖRÜŞTÜĞÜNÜ VE FİRMANIN ARAZİYE YAPMAYI PLANLANDIĞI PROJEYİ İNCELEDİĞİNİ İFADE ETTİ. İHALELERDE DANIŞIKLI DÖVÜŞ MÜ VAR?

Eylül ayı ilk Belediye Meclis Toplantısı’nda, fidanlık arazisinin kime ve hangi koşullarda satıldığını sormuştuk. Bu soru üzerine bu arazinin tahsis konusunun 2017 yılında spor alanı olarak belirlendiğini ifade etmiştir ki bu son derece doğrudur. AK Parti Hükümeti bu araziyi spor, sağlık ve turizm alanı olarak belirlemiştir. Buradaki gaye bu geniş alanın halkın bu amaçlarla kullanımına tahsis edilmesidir. Lakin Tanju bey bu araziyi bölüp parçalayarak satma yoluna gitmiştir. Bizler kesinlikle Bolu’ya turizm tesisi yapılmasına karşı değiliz hatta bunu teşvikte ederiz. Söylemek istediğimiz şudur ki; bu arazinin sosyal amaçlı kullanılması imkanı varken bolu halkının bundan mahrum edilmesidir. Ayrıca Tanju Özcan, 90 dönümlük fidanlık arazisi için açılan ihaleyi kazanan firma ile çok önceden görüştüğünü ve firmanın araziye yapmayı planlandığı projeyi incelediğini ve hatta bu projenin yapımını 11 ay beklettiğini ifade etmiştir ki  yalnızca bu söylem dahi buranın gizli kapaklı kimsenin haberi olmadan ve canlı yayınlamadan birilerine verildiğinin açık ifadesidir. Bu nedenle önerge dahilinde ‘bu ihalelerde danışıklı dövüş mü var?’ sorusunu bir kez daha soruyoruz.

VİDEO 

  1. SAYIN BAŞKAN, BİRTAKIM AÇILIŞ VE ETKİNLİKLER İÇİN YAPILAN İHALELERDEKİ RAKAMLARIN TEK ETKİNLİK İÇİN DEĞİL ÖNCEKİ VE SONRAKİLERİ DE KAPSADIĞINI SÖYLÜYOR. İHALEYİ AYNI FİRMANIN KAZANACAĞINI ÖNCEDEN BİLDİĞİNDEN Mİ Kİ PARAYI BAŞTAN VERİYORSUNUZ? 

Sayın Tanju Özcan, bizzat kendisi ihaleler için ödenen ücretlerin ihale tarihi 30-31 Ağustos tarihlerini kapsamasına rağmen önceki ve sonraki organizasyonlar için bu paraların ödendiğini söylemiştir. Bu bizzat kendi ifadesidir. Bu durumda düz mantıkla ilerideki ihalelerin kime verileceği belli midir, hukuken belediyenin ileri dönük ücret ödemesi mümkün müdür? Yine Belediyede ihalelerden sorumlu memur kürsüden bir ihalenin başkanın talimatıyla iptal edildiğini aleni olarak söylemiştir ki, bu durumun izahı mümkün değildir. Belediyede şu an ihaleler Başkanın inisiyatifiyle mi yapılmaktadır? Hukuk bunun neresindedir? 

VİDEO (TANJU’NUN ÖNCESİNİ VE SONRASINI KAPSADIĞI İDDİASI)

  1. ŞEVVAL SAM KONSERİNİN ORGANİZASYONU İÇİN 393 BİN TL HARCANDIĞI RESMİ BELGELERDE GÖRÜLÜYOR.

20 yıldır cüzdanında fotoğrafını taşıdığı Şevval Sam’a belediye cüzdanından ne kadar bedel ödenmiştir? 20 yıl cüzdanında taşımanın bedelinin ağır olduğunu düşünüyoruz. 

  1. SON KONUMUZ BOLU KABAĞININ TANITIMI…

Bolu kabağının coğrafi işaret çalışmasında yapılacak olan veri toplama analiz araştırma literatür oluşturma coğrafi işaret eğitimi işi olarak tanıtım organizasyonu ihalesi yapılmıştır. Ve bu ihale 370 bin bedelli bir ihaledir. Halbuki aldığımız bilgiye göre Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitemiz bu işi Bolu Belediyesine bedelsiz yapma teklifinde bulunmuş iken neden böyle bir ihaleye çıkılmış, neden böyle bir bedel ödenmiştir? Evren Alankuş kimdir? Siyasi bir kimliği var mıdır? Söz konusu firma ihaleye girme şartlarını taşımakta mıdır? 

EZCÜMLE, TANJU ÖZCAN’I İL BAŞKANIMIZIN DA DEDİĞİ GİBİ BİR  KEZ DAHA TÜRK PSİKİYATRİSTLERİNE EMANET EDERKEN AK PARTİ AİLESİ OLARAK BOLU HALKININ MENFEATLERİNİ KORUMAK NOKTASINDA HASSASİYETLE ÇALIŞACAĞIMIZI BEYANLA KAMUOYUNU SAYGIYLA SELAMLIYORUZ.