Dr. Veysel Tiryaki’den Bolu’ya Büyük Destek: Bolu Orman İşletmesi’ne ait araç filosuna 44 yeni araç katıldı

Orman yangınlarıyla mücadele hizmetlerinde kullanılmak üzere Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne tahsis edilen 14 ilk müdahale aracı, 10 adet arazöz, 8 adet greyder, 5 adet kamyon ve 7 adet iş makinesi olmak üzere toplam 44 adet aracın anahtar teslim töreni Bolu Orman Bölge Müdürlüğü yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Törene Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Veysel Tiryaki, Bolu Vali Yardımcısı Dr. Abdullah Abid Öztoprak, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, il protokolü, kurum çalışanları, kooperatif başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, araçların tahsisi ve kullanım amacıyla ilgili bilgiler verdi. Söz konusu araçların Bölge Müdürlüğüne tahsisinde emeği geçenlere şükranlarını iletti. Törene katılan misafirlere teşekkür eden Bölge Müdürü Mahmut Şentürk Gelecek nesillerin emaneti olan ormanları, korumak, geliştirmek ve yeşil vatanı savunmak için alınan araçların, vatana, millete ve Bolu iline hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Araç alımıyla Türkiye’nin maliyet açısından büyük bir yükten kurtulacağını vurgulayan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Veysel Tiryaki, bu araçların başta orman yangınlarıyla mücadele hizmetlerinin yanı sıra ihtiyaç hasıl olduğu her yerde görev alacağını ifade etti. Birkaç ay içerisinde bu alınan araç kadar daha araç alınacağının müjdesini de veren Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Veysel Tiryaki “her ile bu kadar araç verildiğini düşünmeyin bu kadar araç bizim çalışmalarımız sonucu Bolu’ya kazandırıldı” ifade ettikten sonra söz konusu araçların Bolu iline hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından, araçların anahtarları ilgili orman işletme müdürlüklerine teslim edildi. Tören yapılan dua ile sona erdi.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir