GELENEKSEL PANAYIR YARIN BAŞLIYOR.

Her yıl düzenlenen ve pandemi nedeni ile geçtiğimiz yıl yapılamayan Türkiye’nin en büyük 5 panayırından biri olarak bilinen Gerede Geleneksel Hayvan ve Emtia Panayırının birincisi 17 Eylül 2021 Cuma günü saat 09.30 da panayır mahallinde yapılacak olan açılış merasimi ile start alacak.

Gerede Geleneksel Hayvan ve Emtia Panayırının ilk etabı 17-18-19 Eylül 2021, ikinci etabı ise 1-2-3 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak. Panayır alanındaki dükkânların kurulum ve ihale aşamaları tamamlandı. Satıcılar panayır süresi boyunca işyerlerinde kendileri ve müşterileri için (Covid-19) Koronavirüsle mücadele kapsamında alınması gereken tüm tedbir ve önlemleri almakla yükümlüler.

Açılışa tüm Gerede halkını davet eden, ilçemize ekonomik yönden ve tanıtımı açısından panayırın büyük önem arz ettiğine değinen Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Geçmişi asırlar öncesine dayanan, başlangıç tarihi bilinmeyen panayırlarımıza ülkemizin her tarafından alıcı ve satıcılar gelmektedir. Tüm halkımızı Gerede’nin tabi güzelliklerini görmeye, panayırımız da meşhur kızarmış kaz, şak şak helvası ve köfter yemeye davet ediyorum” dedi.

Kaynak: Gerede Medya Takip

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir