Sapkın Açıklamalara Siyah Çelenkli Protesto

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın katıldığı bir programda türbanlı bir bayanın tüp bebek tedavisi için kendisinden yardım talebinde bulunmasını aşağılayıcı ve sapkın bir şekilde yorumlamasına tepkiler çığ gibi büyürken bir tepki de Ak Parti İnsan Hakları Başkanı Emine Erdal’dan geldi.

Emine Erdal ve çok sayıda kadından oluşan grup belediye önüne üzerinde ‘Tüm Kadınlar Adına Kınıyoruz” yazan siyah bir çelenk bıraktıktan sonra basın açıklaması yaptı. Emine Erdal’ın açıklamaları ise şöyle;

“Bugün buraya maalesef; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın kadınlık onurunu zedeleyen, mide bulandıran imalı ve alaycı sözleri nedeniyle toplanmış bulunmaktayız. Söylemleri ve davranışlarıyla  bir çok kez güzelim şehrimizin adını ülke gündemine layık olmadığı şekliyle taşıyan Özcan, bizleri bir kez daha utandırmayı başarmıştır” dedi.

KADINLAR ADINA ÇOK İNCİNDİM

Evlat hasreti çeken anneler adına çok incindim, Kadınlar adına çok incindim, diyen Erdal; “Tanju Özcan’ın katıldığı You Tube kanalındaki programı izlerken tesettürlü bir kadının tüp bebek tedavisi için yardım istemesiyle ilgili anısını anlatırken surat ifadesinden de inanın bir kadın olarak çok incindim.

Ulusal basına çıkma çabası yüzünden ormandaki ayıyı , sığınmacının suyunu, şimdide kadınların gururunu kullanmasından çok sıkıldık. Yıllardır bu kadın tesettürlü, bu kadın tesettürsüz ayrımcılığından da çok sıkıldık. Kadın üzerinden yapılan her türlü alay ,aşağılama ve taciz içeren imalardan da çok sıkıldık.

Keşke Sosyal Siyasal ve ekonomik alanda kadın erkek yerine insan olmak kavramını kullanabilseydik”

TÜM KADINLAR ADINA KINIYORUM

“Keşke Kadın ve erkek olabilmeyi aile içine bırakabilseydik. Abant’ı Yedigöller’i gölcüğü, Esentepesi , kaya evleri, Kaplıcaları hanları hamamları ile anılan Akşemsettin diyarı şehrim uzun zamandır hak etmediği şekilde anıldığı için çok üzgünüm.

Sayın başkanın görevi şehrimizi geldiği noktadan daha da ileriye taşımak olmalıdır. Kendisini şahsım adına, tüm kadınlar adına, ama en çok da anısına konu olan kadın adına kınıyorum”

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir