Ak Parti Grubundan Camii Haberleri İle İlgili Sert Basın Açıklaması

Bolu Belediyesi Ak Parti Grubu Tanju Özcan’ın yerel ve ulusal basında yer alan Ak Parti cami yaptırmak istemiyor şeklindeki asılsız haberlerle ilgili basın açıklaması yaptı.

                         20.01.2021 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASI :

Sevgili Bolulu hemşerilerimize ve ülkemizde milletimize saygımızdan dolayı, dün bazı ulusal yayın organlarında çıkan Tanju Özcan’ın yanlış algı operasyonundaki yalanları düzeltmek için bu açıklamayı yapma zorunluluğu hasıl olmuştur. Sonunda söyleyeceğimizi başında söyleyelim.

Biz Bolu Belediye meclisi Ak Parti grubu olarak cami yapımını her ortamda destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz.

Tanju Özcan’ın basına servis ettiği CHP cami yapmak istiyor, Ak Parti Bolu belediye meclis grubu karşı çıkıyor yalanı hiç bir mesnedi, hiç bir tutarlı tarafı olmayan, din istismarı temelli, sunturlu bir yalandır. Sayın başkana yakın olan ulusal basındaki yalan haberle ilgili tekzipler tarafımızdan gönderilmiştir.

Bahse konu geçen Borazanlar Mahallesi Mehmet Akif Ersoy bulvarı üzerindeki (905 ada 1 parsel) cami yeri ile ilgili imar değişikliği meclise imar komisyonundan oy birliği ile gelmiş, yine mecliste de 2021/33 nolu karar oy birliği ile alınmıştır. Camiye karşı olan imar komisyonunda da belediye meclis oylamasında da red oyu verir. Peki bu yalanın amacı nedir? Mesele okul alanı ile cami  alanının tam karşısında, 32m. Mesafede verilmek istenen meyhane ruhsatıdır. Yani bu mücadele meyhane zihniyeti ile anayasanın gençleri ve çocukları alkol ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan korumayı emreden hukuki anlayışın mücadelesidir.

Biz sn, Özcan’a okul ve cami’ye  mevzuatın gerektirdiği 200 m.’ nin altında meyhane ruhsatı veremeyeceğini, verdiği taktirde de hukuka gidip, meyhane ruhsatını iptal ettireceğimizi söylüyoruz, o çıkıp, ak parti grubu cami’ye karşı, bu camiyi her ne pahasına olursa olsun yalanını kamuoyuna söylüyor. Pes doğrusu, bu ahlaki anlayış, Tanju Özcan’ın kişisel yalan söyleme alışkanlığı bireysel ahlaki sorunundan, toplumsal ahlaki soruna dönüşmeye başlamıştır.

Bir diğer konuda meclisten oybirliği ile alınan cami alanı konusunda Tanju Özcan’ın kendi kurgusunu algısını oluşturmaya çalıştığı, meclisteki söylemlerinden de açıkça anlaşılmaktadır. Cami alanı konusu görüşülürken bu konuda bir kaç defa ısrarla itirazınız mı var diyerek mizanseni kendince açık etmiş ve tipik zihniyetinin sonucu bir gerginlik oluşturmaya çalışmış ama ak parti grubunun seviyeli  duruşundan dolayı hem komisyondan hem de meclisten istediğini elde edemeyince kendine yakın olan ulusal medyada yalanlar üzerine kurulu bir algı çalışması içine girmiştir.

Ama tüm bu algı çalışmasına rağmen sağ duyulu Bolulu hemşerilerimiz camiyi kim yapar, algıyı kim yapar, en kolay yalanı kim söyler, verdiği sözü kim tutar kim tutmaz, verdiği sözden kim cayar gayet iyi bilmektedir. Yine Bolu halkı ve sağduyulu CHP’liler kimin alkol probleminin artık resmi törenleri bile kaçıracak hale geldiğini de çok iyi bilmektedir. Yine meyhane ruhsatlarından illegal bağış adı altında rant elde edenleri de halkımız çok iyi bilmektedir. Tanju Özcan’ın toplumda gerginlik oluşturmaya çalışan bu tip siyaset anlayışının yürümeyeceğini artık anlaması gerekmektedir.

Altını çizerek söylüyoruz;

Cami alanını komisyonda da mecliste de sonuna kadar destekledik desteklemeye devam edeceğiz.

İster okul alanı ister cami alanı karşısına yakınına  yapılacak açılacak alkollü mekanların da karşısında olduk olmaya devam edeceğiz.

Alkollü mekan ruhsatlarının rant kapısı olarak görünmesine  para karşılığı alkollü mekan ruhsatı verilmesine de karşı olduk olmaya devam edeceğiz.

Çünkü bizim çocuklarımız ve gençliğimiz Tanju Özcan’ın alkollü mekan ruhsatlarından alacağı bedellerden daha önemlidir.

Sayın başkandan isteğimiz ,

Cami üzerinden siyaseti bırakmasıdır.

Kuran üzerinden siyaseti bırakmasıdır.

Kutsallar üzerinden siyaseti bırakmasıdır.

Camiler her partinindir…

15 yıllık dönemimizde onlarca cami kararı alınmış, onlarcası yapılmıştır, asla böyle bir haber algı söz konusu edilmemiştir…

Yaşanan bu bu algı operasyonu insana ahir zamanda olduğumuzu bir kez daha hatırlatmaktadır. Örneklersek, Bekri Mustafa Ulucami’ye imam olmuş, 40 yıllık müezzinin ezan okumasını beğenmemektedir.

Cami’yi matruşka olarak kullanıp, içinden meyhane çıkarmanıza asla müsaade etmeyeceğiz, bütün iftira ve hezeyanlarınıza rağmen hak yoldan asla dönmeyeceğiz.

Tüm Bolu’lu hemşerilerimize saygılarımızla…

BOLU BELEDİYE MECLİSİ AK PARTİ GRUBU

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir