Belediye BGC’ye Alkol Ruhsatı Verebilmek İçin Çocuk Parkını Söktü. Bolu Belediyesi’nden Reklam Alan İle Almayanın Farkı.

Bolu Belediyesi geçtiğimiz yıl sadece özgür basın faaliyeti yürüttüğümüz Bolu halkının hak ve menfaatlerini güttüğümüz Belediyeden reklam geliri almadığımız için haber sitemizi cezalandırmak adına sitemizle alakası olmayan aile bireylerimize ait Abant yolundaki mazisi 30 yıla varan işletmeleri mühürlemiş ve bazı bölümlerini yıktırmıştı.

Yine geçtiğimiz günlerde Bolu basını’nın belediyelerden nasıl hortumlandığını siz değerli okurlarımızla paylaşmıştık.

Bolu Belediye’si sadece doğruları yazdığımız için bizi cezalandırırken Karaçayır mahallesi Tunalı Park’ta bulunan Gazeteciler Cemiyetine ait ahşap binanın yanında kaçak olup olmadığı belli olmayan iki tane sundurma yapmasına göz yumarken cemiyet binasının yanında bulunan çocuk parkındaki tüm oyuncakları sökerek kaldırdı.

      Gazeteci(!) dostlarının(!) lokaline alkol ruhsatı verebilmek için çocuk parkını söktüren Tanju Özcan’a soruyoruz;          

Sayın Başkan! Siz iyi misiniz?

          Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Bolu Belediyesi’nin kasasını, yani Bolu halkının parasını hortumlattığı gazeteci(!) dostlarına yeni bir kıyak yaparak, Belediye imkanları ile yapılan cemiyet lokaline alkol ruhsatı verebilmek için yanı başındaki çocuk parkını söküp attırdı.

          Başkan’ın Gazeteciler Cemiyeti lokaline alkol ruhsatı verebilmek için çocuk parkını söküp attırmasını, mahalle halkı tepkiyle karşılayarak; “Biz burada, mahalle arasındaki bu lokale alkol ruhsatı verilmesini istemiyoruz. Çocuk parkımızı da geri istiyoruz” diye Başkan’a çağrı yaptılar.

          “Çocuk sesi sarhoş gürültüsünden iyidir”

           Çocuk parkının kaldırılmasına öfkelenen vatandaşlar soluğu Belediye’de alırken “çok fazla çocuk sesi olduğu gerekçesi” ile söküldüğü gibi trajikomik bir cevapla karşılaşınca, “Biz mahalle halkı olarak çocuk sesinden şikayetçi falan olmadık. Ayrıca çocuk sesi sarhoş gürültüsünden bin kat iyidir. Biz mahalle sakinleri olarak bölgemizde içkili mekan istemiyoruz” diye tepki gösterdiler.

           Alaaddin Yılmaz döneminde Gazeteciler Cemiyeti’nin lokali olarak belediye imkanları ile yapılan ahşap binanın Tanju Özcan tarafından daha da genişletildiğine dikkat çeken vatandaşlar, “buraya alkol ruhsatı vermek için yanı başındaki çocuk parkını söktüler. Burada önce küçük ahşap bir bina vardı. Önüne büyük bir balkon yapıldı. Sonra camlar takılarak kapalı alana dönüştürüldü. Şimdi ise arkasına bir bina daha yapıldı. Buraya alkol ruhsatı verebilmek için çocuk parkının sökülerek buradan kaldırılması yetmez. Burada binlerce insan ikamet ediyor. Başkan bizi mahkemeye başvurmak zorunda bırakmasın. Söktürdüğü çocuk parkını geri koydursun. Biz buralarda alkollü mekan istemiyoruz” diyerek tepkilerini gösterdiler.

         BGC lokalinde içi dolu bira kasaları

         Vatandaşlar, “Buyrun camdan içeriye bakın. Daha alkol ruhsatı almadan içerisini bira kasaları ile doldurmuşlar. Biz belediye’den çocuk parklarını yok ederek, burada mahalle halkını rahatsız edecek alkolik insanlarla karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Ayrıca Bolu basını olarak böyle bir saçmalığa en başta karşı çıkmaları gerekirken, bizzat bu işin içinde oldukları için onları da kınıyoruz” diyerek hem Bolu Belediyesi’ne hem de BGC’ye tepkilerini gösterdiler.

1 Yorum

0 0 oylar
Habere Puan Ver!
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Mahalle Sakini
Mahalle Sakini
Ziyaretçi
17 Mart 2021 11:34 23:34

Öncelikle bu parkı kullanan 4 Yaşındaki kızıma bu durumu anlatmakta çok zorlandık. Çünkü parkımızın oradan kaldırılması çok anlamsızdı. Eğer yazdığınız gibi bir durum varsa mahalle sakinleri olarak imza kampanyası başlatır ulusal basına bu durumu habeleştiririz. Çocuk parkımızi yerine koyunuz Tanju Başkan. Sizden beklemediğimiz kararlar almaktasınız.O BGC nin ucube binasınında kalkmasını İstiyoruz. İçkili mekan açmak için çocuk parkını kaldıran zihniyeti kınıyorum.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir