Boluspor’da Deprem

Boluspor Resmi İnternet Sitesi’nden yapılan açıklamada 2 yıldır Boluspor Başkanlık görevini sürdüren Abdullah Abat ve Yönetim Kurulu istifa ettiği açıklandı.

Ligde zor günler geçiren ve ligde kalma umutlarını son 4 maça bırakan kırmızı beyazlılarda bir şok gelişme daha yaşandı. Başkan Abdullah Abat ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti.

“İSTİFA ETTİĞİMİ KENDİSİNE BİLDİRDİM”

Abdullah Abat, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından mecbur bırakılarak başkan olduğunu ifade ederek, “Bundan yaklaşık iki yıl önce çok zor bir süreçte sahipsiz kalan bir Boluspor Kulübü bırakmamak adına, Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan tarafından mecbur bırakıldığımız Boluspor Kulübü Başkanlığı görevini geçen sezon bırakma ve istifa etme talebim oldu. Talebime rağmen bir sezon daha devam etmemizi ısrarla rica eden Sayın Tanju Özcan Başkanımızdan özür dileyerek, geldiğimiz son süreçte 22 Nisan 2022 tarihi itibari ile görevimden istifa ettiğimi kendisine bildirdim” dedi.

“ANAHTARLARINI GÖREVİ ALDIĞIMIZ ADRESE İADE ETTİĞİMİZİ BEYAN EDERİZ”

Abat, kulübün anahtarlarını Bolu Belediye Başkanı Özcan’a teslim ettiğini aktararak “An itibarı ile her hangi bir sorumluluk almama adına bir hareket ve oluşum içine girilmediğini görmekteyim. Çok geç kalmamak adına, ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım iki yıllık süreçte hem ekonomik hem de mental olarak çok yıpranmış olup, görevimizden istifa ettiğimizi, kulüp yönetimini ve anahtarlarını görevi aldığımız adrese iade ettiğimizi beyan ederiz. Kalan dört maçta takımımızın alacağı puanlarla gelecek sezonlarda hem ekonomik hem sportif anlamda daha başarılı olacağına inancımız tamdır. Bu nedenle, Boluspor Kulübü bugünden itibaren başta Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan öncülüğünde seçilmiş ve atanmışlar olarak hep birlikte yeni bir heyecan ve dinamizm kazanmalıdır.” şeklinde konuştu.

“BAŞKAN VE YÖNETİM KURULU OLARAK GÖREVLERİMİZDEN İSTİFA EDİYORUZ”

Abdullah Abat, yeterli desteiği alamadıklarını ve verilen sözlerin tutulmadığını sözlerine ekleyerek sözlerini şöyle noktaladı: “En baştan beri yeterli maddi desteği alamayan ve verilen sözlerle bugüne kadar oyalanan, yılan hikâyesine dönen, maddi destek vaatlerinin hiçbirinin tutulmadığı, dayanacak maddi ve psikolojik gücü kalmayan bir Başkan ve Yönetim Kurulu olarak görevlerimizden istifa ediyoruz. Şimdiye kadar yeterli desteğin sağlanamadığı iki yıllık süreci unutup son dört maçta en fazla maddi ve manevi desteği hissettirip Boluspor takımının ligdeki yerini sağlamlaştırmaları gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir