“Fındık Üreticimize De Milyonlarca Liralık Destek Ödemesi Yapılacak”

AK PARTİ BOLU İL BAŞKANI SUAT GÜNER:

1 224 FINDIK ÜRETİCİMİZE 2 MİLYON 393 BİN TL DESTEK ÖDEMESİ YAPIYORUZ

298 ARI YETİŞTİRİCİMİZE 264 BİN TL ÖDEMEYE YAPACAĞIZ

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Bolu’daki fındık üreticisi ile arı yetiştiricilerine yapılacak destek ödemeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

“FINDIK ÜRETİCİMİZE MİLYONLARCA LİRALIK DESTEK ÖDEMESİ YAPILACAK”

AK Parti İl Başkanı Güner, “Fındık Üreticileri İçin Alan Bazlı Gelir Desteği Ödemeleri kapsamında Mudurnu’daki 1 029 fındık üreticisine 1 milyon 997 bin 107 TL ile Göynük’teki 195 üreticiye 396 bin 525 TL ödeme yapılacak. Böylece 1 224 Bolulu fındık üreticimize toplamda 2 milyon 393 bin 632 TL destek ödemesi gerçekleştirilecek” dedi.

“BAYRAMDAN ÖNCE ÜRETİCİLERİMİZİN HESAPLARINA YATIRILACAK”

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca Bolu’daki arı yetiştiricilerine de nakdi destek verileceğini kaydeden Suat Güner, “İlimizdeki 298 arıcımıza arılı kovan desteği çerçevesinde 17 bin 646 kovan için 264 bin 690 TL ödeme yapılacak. Hem fındık üreticilerimizin hem de arı yetiştiricilerimizin destek ödemeleri bugün başlayıp bayrama kadar hesaplarına yatırılacak. Hayırlı ve bereketli olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Suat Güner son olarak, üreticilere verilen desteklerde emeği geçen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’ye teşekkür etti.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir