Kazım Konak “Bolu’da Bilim Kampı Düzenleyeceğiz”

AK Parti hükümetleri döneminde bilim ve araştırmaya yapılan yatırımlar sayesinde Türkiye’nin artık gidenlerin geri geldiği bir ülke olduğuna vurgu yapan AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Kazım Konak, Bolu’da bilim kampı düzenleyeceklerini söyledi. 

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala, gece gündüz saha çalışmalarını sürdüren AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Kazım Konak, gittiği yerlerde vatandaşlara projelerini anlatmaya da devam ediyor. 

Bilgiyi ve teknolojiyi üretmeyen, bunları en iyi şekilde kullanamayan ülkelerin geleceğin dünyasında işinin çok zor olduğunu ifade eden Kazım Konak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti Hükümetleri sayesinde bilime ve teknolojiye birçok destek verildiğini ve bu desteklerin devam edeceğini söyledi.  

İLİMİZİN VE ÜLKEMİZİN YÖNETİMİNE BİRLİKTE SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ

Bu kapsamda, Bolu’yu dünyaya tanıtacak projelerinden biri olan bilim kampı düzenleme konusuna değinen AK Partili Kazım Konak, “Hepimizin övündüğü cennet Bolu’muzun gölleri, doğası, yeşilliği var malumunuz. Bu doğal güzelliklerimizde geleneksel hale getireceğimiz bilim kampı kuracağız, bilim şenlikleri düzenleyeceğiz. Doğaya hiçbir tahribat vermeden, hayata geçirmek istediğimiz projemizde ülkemizin alanında yetkin bilim insanları, akademisyenlerimiz, yurt dışından gelecek bilim insanları, üniversite öğrencilerimiz katılacak. Kamp alanlarında, inovasyon, teknoloji, tarım, yazılım, kodlama gibi atölyeler oluşturulacak. Çadır ve karavanlarda konaklayacak öğrencilerimiz için derslikler ve sosyal yaşam alanları oluşturulacak. Ülkemizdeki üniversitelerin dışında yurtdışındaki üniversitelerimizde okuyan Türk öğrencilerimiz de bilim kampına katılabilecek. Bilim kampına katılacak öğrenciler oluşturulacak bilim kurulunun değerlendirmesi sonucu seçilecek. Bilim kampımız Bolu’muzun geleneği haline gelecek. Bolu, sadece ülkemizde değil, dünyada bilim, kültür ve inovasyonla anılacak bir şehir olacak.”

BİLİM ALANINDAKİ ÇALIŞMALARA ÖNEMLİ KATKILAR VERECEĞİZ

Araştırma-geliştirme desteklerinden girişimciliğe, bilim insanı burslarından uluslararası iş birliklerine pek çok alanda TÜBİTAK destekleri bulunduğuna dikkat çeken Kazım Konak, “Savunmadan uzaya, kutup çalışmalarından astronomiye, akademiden sanayiye uzanan geniş bir alanda atılımlar ve yenilikler TÜBİTAK vasıtasıyla destekleniyor. Bilimin ve mühendisliğin her alanında araştırmacılarımıza önemli imkanlar sunuluyor. Bilgiyi ve teknolojiyi üretmeyen, bunları en iyi şekilde kullanamayan ülkelerin geleceğin dünyasında işi çok zor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemiz dünyadaki tüm bilim insanları için çekim merkezi haline gelmiş durumda. Bizler de Bolu’da düzenleyeceğimiz bilim kampları ile bilim insanlarını Bolu’da ağırlayıp, bilim alanındaki çalışmalara önemli katkılar vereceğiz” ifadelerini kullandı.  

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir