Bolu’ya Yatırımlar Hız Kazandı

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Cumhur ittifakı olarak durmadan çalıştıklarını” belirten Akgül’ün açıklamaları şöyle;

YATIRIMLAR BİR BİR YAPILIYOR

İlimizde uzun zamandır ihale için bekleyen birçok dere ıslahının ihalesinin yapılmaya başlandığını belirten Milletvekili İsmail Akgül, büyük çaba harcadığı Çele Barajının 2024 yatırım programı konusunda da büyük bir yol aldıklarını ve yakında müjdeli haberi vermeyi umut ettiklerini dile getirdi.

‘CUMHUR İTTİFAKI OLARAK DURMADAN ÇALIŞIYORUZ’

Cumhur İttifakı hassasiyeti ile Bolu’nun sorunlarını çözmek için çalıştıklarını söyleyen Milletvekili İsmail Akgül; “Bolumuzun öncelikli ihtiyaçlarını belirleyip çözüme kavuşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu doğrultuda, Bolu Merkez Bahçeköy Köyü Kahyalar Mahallesi Kızılcasu Deresi islahı ihalesi geçen hafta yapıldı. Bolu-Merkez Demirciler Göleti ve Sulaması Onarımı ihalesini ise dün gerçekleştirdik. Önümüzdeki hafta içerisinde ise Yeniçağa Hamzabey Köyü Değirmen Deresi Islahı ve Dörtdivan İlçesi Çetikören Köyü Ortaburun Deresi  ıslahı ihalesi gerçekleşecek. Aralık ayının ilk haftasında ise Merkez Ağaçcılar Köyü Gücük Deresi Membasına Sel Kapanı Yapılmasının (Büyük Gölet ) ihalesi gerçekleşecek. Bu şekilde artık her yağmur yağdığında sel ve su baskını riski oluşan derelerimizin ıslahı tamamlanmış ve vatandaşlarımız rahat bir nefes almış olacak. Burada emeği geçen tüm Cumhur İttifakı paydaşlarımıza, Sayın Bakanımıza ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

ÇELE BARAJI MÜJDESİ VERİLECEK

Tüm Bolunun hasretle beklediği Çele Barajı konusunda da büyük bir yol aldıklarını dile getiren Milletvekili Akgül; “Milliyetçi, Hareket Partisi olarak en büyük hayallerimizden bir tanesi de Çele Barajıdır. İnşallah 31 Mart seçimleri sonrası Bolu Belediyesinde emanetimizi geri alarak bu projeyi  daha rahat tamamlayacağız. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı’nın bu konudaki hassasiyeti ve mücadelemiz sayesinde Barajımızın müjdesini de Allah’ın izniyle 2024 yılında bütçe alımını sağlayarak hemşerilerimize müjdeyi vereceğiz” dedi.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir