Çiçek Geliri İle Alınan Akülü Sandalyeler Teslim Edildi.

Belediye Başkanı Tanju Özcan’a hediye edilen çiçekler akülü sandalye alınması için bir müzayedeye çıkartılıp satılmıştı. 

Elde edilen gelir ile 14 adet akülü sandalye sahiplerine teslim edildi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde gerçekleşen akülü sandalye teslim törenine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ihtiyaç sahibi engelli bireyler ve yakınları katıldı.

Başkan Özcan: “Önümüzdeki dönem yeni akülü araçlar gelecek”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan burada yaptığı konuşmada, Engelliler Haftası sebebiyle sembolik olarak 14 adet akülü aracı ihtiyaç sahiplerine teslim etmek istediklerini belirterek, “Tabi bu noktada bir miktar daha kaynağımız var. Bunlarla ilgili de önümüzdeki dönem yeni akülü araçlar gelecek. Amacımız Bolu’daki bütün ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimizin rahat hareket edebilmeleri için bu akülü araçları temin etmeye çalışmak.” dedi. Başkan Özcan, akülü araçları temin etmenin engelliler için yeterli olmadığını da bahsederek, “Bunlarla ilgili bir akü problemi var. Akü bitiyor. Onla ilgili de ne yapabiliriz diye çalışıyoruz. İzzet Baysal Şükran Günleri’nde Bolu’daki müteşebbisler güneş enerjili, aküsü hiç bitmeyen bir araç yapmışlar. Önümüzdeki günlerde onlarla konuyu görüşeceğiz. Eğer biz yapabilir veya bir müteşebbise yaptırabilirsek bundan sonra akülü araçlarla ilgili akü problemi tamamen kalkmış olacak. İnşallah hayatınızı kolaylaştırmanıza bir nebze katkı sağlamış oluruz.” diye konuştu.

Özel: “Meclis Grubu onun yerini doldurmakta güçlük çekecek”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’de programda bir konuşma yaptı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bolu’da bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Böylesi anlamlı bir haftada böylesi anlamlı bir etkinlikte burada bulunmak benim için çok önemli. Tanju Başkan 8-9 yıla yakın bir süre birlikte milletvekilli yaptığımız bir isim. Biraz önce Anı Defteri’nde de ifade etmeye çalıştım. Şüphesiz Tanju Başkan’ın 15 yıl sonra Bolu’da partimize yaşattığı zafer Türkiye’de 31 Mart’taki en önemli kazanımlardan bir tanesi. Tanju Başkan kazandı, Cumhuriyet Halk Partisi kazandı, Millet İttifakı kazandı ve Bolu kazandı ama biz CHP grubu olarak kaybettik. Çok etkili bir hatibi, çok çalışkan bir milletvekilimizi kaybettik. Bolu kazandı ama CHP Meclis Grubu onun yerini doldurmakta güçlük çekecek.” dedi.

“Gerçekten çok parlak bir fikir”

Tebrik çiçeklerinin satılarak elde edilen gelirle ihtiyaç sahiplerine akülü araç alınmasının parlak bir fikir olduğunu söyleyen Grup Başkanvekili Özel, “Tanju Özcan’ın bulunduğu her yerde enerji vardır, akıl vardır, parlak fikir vardır. Bugün de burada örnek bir davranış gördük. Ben çok sayıda çiçek geldiğini bilirim ama bu çiçeklerin ihaleye çıkartalım, satalım bundan da akülü araba alalım gerçekten çok parlak bir fikir. Duyduğumda da bu beni çok mutlu etti. Kendisini tebrik ediyoruz. Türkiye hiç şüphesiz Bolu’dan, Tanju Özcan’dan parlak projeler, parlak fikirler duymaya devam edecek. Her türlü dezavantajlı gruba sahip çıkmak sosyal belediyeciliğin görevi. Bugün engelli dostlarımıza, kardeşlerimize yapılan bu katkıyı da son derece önemsiyoruz.” diye konuştu.

“Ne zaman ihtiyaç duyarsa tüm milletvekilleri onun emrinde olacak”

Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı tebrik eden Özel, son olarak şunları söyledi:

“Tanju Özcan’ın yolu açık olsun. Ankara’dan İstanbul’a geçiyoruz. Ankara’ya bahar geldi, İstanbul’a bahar geldi, arada Bolu’ya da bahar geldi. Şimdi İstanbul’a 23 Haziran’da bir kez daha baharı, ardından yazı getirmek için büyük mücadele içindeyiz. Ama Bolu’dan geçerken böyle göğsümüzü kabartan kardeşimizin konuğu olabilmek, onun hemşerilerini selamlayabilmek bizler için büyük kıvanç. Tüm milletvekillerimizden, Genel Başkanlarımız’dan hem grubumuzun üyesi Sayın Baykal’dan hem Kemal Beyden kucak dolusu sevgiler getirdik. Tanju Bey ne zaman ihtiyaç duyarsa partinin tüm milletvekilleri burada onun emrinde olacak. Ben Bolu’nun çok kısa süre içinde Tanju Başkanımız’ın çalışkanlığı ve parlak fikirleri ile Türkiye ve dünya turizminin gözbebeği haline geleceğini ve Bolu’nun mevcut potansiyelini harekete geçireceğine inanıyoruz. Bütün Bolululara da teşekkür ediyoruz. Kendisi ilk gün verdiği söz gibi kimseyi ayırmadan hizmet edecek biz de kendisi ile gurur duymaya devam edeceğiz.”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, daha sonra 14 adet akülü aracı ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Akülü araçlarına kavuştuğu için büyük mutluluk yaşayan engelli bireyler ve yakınları ise desteklerinden dolayı Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a teşekkürler etti.

 

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir