ERSAN TÜRKOĞLU’NDAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan Cumhuriyet Halk Partisinin ilkelerine, devrimlerine sahip bir belediye başkanı gibi davranmasını beklediğini belirtti. Türkoğlu, “Bolu’yu çok iyi yönetirsek ki bu konuda iyi kendisi. Bu mutlaka Cumhuriyet Halk Partisine yansıyacaktır” dedi.


CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, 2023 yılında yapılacak genel seçimlere giden yolda yapacakları çalışmaları ve hedefleri doğrultusunda açıklamalarda bulundu. Bolu’da CHP ‘nin iki milletvekilini alması için mücadele edeceklerini vurgulayan Türkoğlu, “İktidara odaklanmış bir partiyiz. İnsanların, özellikle Bolu ve ilçelerinde ciddi bir ilgisi var. Bizim en az oy aldığımız bazı ilçeler var. Gerede, Dörtdivan, Yeniçağa gibi. Vatandaşın bize farklı gözle baktığını hissediyoruz. CHP olarak hedefimiz iki milletvekilini zorlamak. CHP’li bir arkadaşı oraya göndererek ya da millet ittifakının diğer ortaklarına burada katkı sağlayarak ortaklarla beraber bir yol almayı hedefliyoruz. 7 Haziran seçimlerinde Türkiye’de en fazla oyunu arttıran ikinci il olmuştuk. Bu rekoru da kırmak istiyoruz. Bunun için yoğun bir mesai harcıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TANJU ÖZCAN’DAN SAHADA ÇALIŞMASINI BEKLEMİYORUZ”

Türkoğlu, partilerinden bir yıl süreyle geçici olarak ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan beklentilerini de dile getirerek, “Belediye başkanımız artık Bolu’nun belediye başkanı. Kendisi de ifade etti bizim bu konuda bakış açımız da o dur. Birinci önceliği Bolu ve Bolu’nun belediye başkanı gibi davranması. Ama Bolu belediye başkanı gibi davranırken Cumhuriyet Halk Partisinin ilkelerine, devrimlerine sahip bir belediye başkanı gibi davranmasını bekliyoruz. Kendisinin tabi ki saha çalışmalarında ki performansı, insan ilişkileri ile ilgili yeteneği Cumhuriyet Halk Partisine Bolu’da ekstradan bir oy kazandırmıştır ama biz şuna inanıyoruz. Başkanımız Bolu’daki belediye çalışmalarıyla zaten Cumhuriyet Halk Partisine bir katkısı olacaktır. Biz kendisinden birebir seçim sürecinde milletvekilli adaylığında olduğu gibi sabah başlayıp akşama kadar partide parti namına çalışmasını beklemiyoruz. Ama şöyle bir beklentimiz var Bolu’yu çok iyi yönetirsek ki bu konuda iyi kendisi. Bu mutlaka Cumhuriyet Halk Partisine yansıyacaktır. Çünkü kendisi Cumhuriyet Halk Partisinin içinden çıkıp Bolu’yu yöneten bir arkadaşımız. Ama bizim şu konuda bir talebimiz yok” şeklinde konuştu.

“CHP’NİN BELEDİYELERDEN MADDİ VE MANEVİ BEKLENTİSİ YOK”

Ersan Türkoğlu konuşmasına şöyle devam etti:


“Başkanımız gelsin, haftanın belli günlerini bize ayırsın, bizimle beraber sahada çalışsın gibi bir beklentimiz yok. Zaten Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyelerden maddi manevi bir beklentisi yok. Ekonomik olarak bir beklentisi yok. Biz bunu da doğru ve etik bulmuyoruz. Devletin kamunun güçlerini siyasi yarışlarda bir tarafın gücü olarak bulundurmak doğru değil. Eğer bir güç varsa o da oraya içimizden çıkartıp gönderdiğimiz arkadaşların iyi çalışarak partilerine oy kazandırma gücüdür. Bu bağlamda Cumhuriyet halk partili tüm belediyeleri ülke genelinde başarılı görüyorum. Başkanımızın yaptığı çalışmalarda da bizim insanların memnun olduğunu gördüğümüz birçok çalışması var.“

“ADAY ADAYI OLMAYACAĞIM”

2023 seçimlerinde milletvekili aday adayı olmayı düşünmediğini söyleyen Türkoğlu, “Siyasette hep şey derler dengeler çok çabuk değişir, keskin konuşmamak gerekir. Benim böyle bir düşüncem yok. Partimize gönül veren, iyi temsil edebilecek nitelikli arkadaşlarımız çok fazla. Onların önünü açmak, onlara ilçe başkanı olarak yardımcı olmak benim birinci görevim. Bizim partimizde şöyle bir gelenek var. Kendim için demiyorum ama “ben adayım” demektense “bu aday olmalı” anlayışı var. Bizim hizmetimiz bulunduğumuz koltuklardaki görevimizi en iyi şekilde yerine getirmek” diye konuştu.

1 Yorum

0 0 oylar
Habere Puan Ver!
1 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Atatürk’ün Askeri
Atatürk’ün Askeri
Ziyaretçi
3 Kasım 2022 9:21 21:21

Şahsen ben bir CHP’li olarak Tanju Özcan’ı partimizde görmek istemiyorum. Sanırım İl Başkanımızda böyle düşünüyor olmalı ki bu şekilde bir açıklaması olmuş.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir