Pis Su Arıtma Tesisi Yılan Hikayesine Döndü

2019 yılında yapmış olduğumuz “Bolu Belediyesi’nin Arıtma Yalanı” başlıklı haberimizden sonra aklı başına gelen Bolu Belediyesi ve Başkan Özcan 2020 yılında Pis Su Arıtma Tesisi ihalesine çıkmıştı.

Mart ayı başında vana açılış töreni düzenlenirken Fen İşleri Müdürü Adnan Demirel başkan Özcan’ın sorusu üzerine ” Mayıs ayı ortası en geç Mayıs ayı sonunda her şey bitecek başkanım” demişti. Adnan Demirel’den sonra açıklamalarına devam eden Başkan Tanju Özcan “Mayıs ayı ortası en geç Mayıs ayı sonunda görkemli bir açılış yapacağız” demişti.

Mayıs ayı değil Haziran ayı bitmesine rağmen Pis Su Arıtma tesisi tamamlanmadığı gibi halen daha Büyük Su deresine kanalizasyonlar arıtılmadan verilmeye devam ediliyor.

Her ne kadar Mayıs ayı açılış için ifade edilse de Büyük Su deresinin Güneyinden gelen kollektör hattının dere geçiş kısmında tıkalı olması ve dere geçişi yapılabilmesi için dere su seviyesinin en aza inmesinin bekleneceği ve bu nedenle Ağustos, Eylül aylarının beklenmesi gerektiği belirtilirken, açılış yapılsa da tam temiz suyun Eylül ayından önce Büyük su deresine verilemeyeceği belirtiliyor.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir