“İTİRAZLARI DİNLEMEYEN ZORBA BAŞKAN”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Avukat Cihan Yavuz yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından sahtekarlık yapıldığını ve Başkan Özcan’ın zorba olduğunu söyledi.

Başkan Cihan Yavuz, “07.02.2024 günü Belediye Meclisinde, başkan Tanju Özcan tarafından sahtekarlık yapılmıştır. Belediyeyi 434 milyon TL borçlandıracak yetki talebi, 16 RET oyuna karşılık sadece 13 kabul oyu almasına rağmen, kabul edilmiş gibi tutanağa geçirtilerek Bolu Siyasi Tarihinde eşi görülmemiş bir sahteciliğe, zorbalığa, ve skandala imza atılmıştır.” dedi.

ZORBA BAŞKAN

Yavuz açıklamasının devamında, “Seçime 1,5 ay kala hiçbir hizmet yahut yatırım yapılamayacağı, aklı başında herkesin malumudur! 16 ret oyu veren Meclis üyeleri bu skandala itiraz etmişlerdir. İtirazları dinlemeyen zorba başkan, tutanakları ancak 5 gün sonra yayınlamıştır. İşbu hukusuz işlem ve eylemlere karşı derhal BOLU İDARE MAHKEMESİNE YÜRÜTMEYİ DURDURMA TALEBİYLE İPTAL DAVASI AÇILMIŞTIR. Bu noktada, ivedi şekilde Yürütmenin Durdurulması kararı verilebileceğini umuyor, 16 ret oyu veren meclis üyelerinin haklılığı Mahkeme tarafından da tescillenecektir kanaati taşıyoruz.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Görevlerini kötüye kullanmak suretiyle açıkça suç işleyen başta Tanju Özcan olmak üzere divan üyeleri hakkında da Savcılığa SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTUR! Yargı mercilerinin gereğini yapacağından en ufak bir şüphemiz yoktur! Hatırlatmak ve ikaz etmek isteriz ki: Bolu’daki tüm banka şubelerinin de, oluşması muhtemel 434 milyon TL lik bir kamu zararına neden olmamak adına müteyakkız ve temkinli olacaklarını düşündüğümüzü Bolu kamuoyu ve tarih önünde beyan ederiz!” şeklinde konuştu.

5 1 oy
Habere Puan Ver!
Abone
Bildir
guest
(Gerekli)

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

0
Düşünceleriniz bizim için değerlidir, lütfen yorum yapın. x
sanalbasin.com üyesidir