4 Aralık 2023 Pazartesi

İYİ PARTİLİ MURAT GÜLER EMEKLİLERİN SESİ OLDU

İYİ Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Murat Güler, Kasım ayında verilecek olan 5 bin TL’lik emekli ikramiyesinin sadece çalışmayan emekli kesimine verilecek olmasına tepki gösterdi. Güler, “Ayda 30-35 bin TL emekli aylığı alan ama çalışmayan bir emekli 5 bin TL emekli ikramiyesini alabilecek. Ama 7.500 ve bunun altında emekli maaşı alan emeklimiz bir işyerinde asgari ücretle çalışıyorsa ona bu ikramiyeyi vermeyeceklerini söylüyorlar. Buradaki eşitsizliği bir an önce ortadan kaldırmaları gerekiyor.” dedi.

BASIN BÜLTENİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira ödeme yapılacağını belirtmişti. Bu ikramiyeden, zorlu hayat şartlarından dolayı çalışmak zorunda kalan emekli kesiminin yararlanamayacak olmasına tepkiler gecikmedi. Konu ile ilgili İYİ Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Murat Güler, emeklilerin çalışan-çalışmayan diye ayrıştırılmasının yanlış olduğunu belirterek verilecek olan ikramiyeden tüm emekli kesiminin yararlanması gerektiğini söyledi.


“EMEKLİLERİMİZ YOK SAYILMIŞTIR”
Murat Güler, açıklamasında, “Mevcut iktidar tarafından zor koşullar altında yaşamaya çalışan emeklilerimiz bir kez daha yok sayılmıştır. Seçim öncesi emekliler için verdikleri tüm vaatleri rafa kaldırdılar. Emekliler maaşlarına zam beklerken 5 bin TL’lik ikramiyeyle onları avutma kararı verdiler. Bizler emeklilerimiz için en düşük emekli maaşı olan 7.500 TL’nin artırılmasını beklerken bu beklentiye kulak tıkadılar. Verecekleri 5 bin TL’lik ikramiyeyi de sadece çalışmayan emekli kesimine vereceklerini söyleyerek akla mantığa aykırı bir karar verdiler. Şu an 9 milyonun üstünde emeklimiz taban aylığı olan 7.500 TL ve altında maaş alıyor. 5 milyona yakın emekli de 7.500 TL’lik maaş rakamına ulaşamıyor. Müjde diye açıkladıkları 5 bin TL’den yaklaşık 3,5 milyon emeklinin faydalanamayacağını görüyoruz.” dedi.


“BU ADALETSİZ KARARDAN DÖNÜN”
Güler, açıklamasının devamında, “Ayda 30-35 bin TL emekli aylığı alan ama çalışmayan bir emekli 5 bin TL emekli ikramiyesini alabilecek. Ama 7.500 ve bunun altında emekli maaşı alan emeklimiz bir işyerinde asgari ücretle çalışıyorsa ona bu ikramiyeyi vermeyeceklerini söylüyorlar. Buradaki eşitsizliği bir an önce ortadan kaldırmaları gerekiyor. Emeklilerimizi ayrıştırmayın. Bu adaletsiz karardan dönün.” diye konuştu.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir