4 Aralık 2023 Pazartesi

EYT Emeklileri İle Tanju Özcan Bolu’da Köşe Kapmaca Oynuyor. Tanju Özcan Emeklilerin Sevincini Hüzne Çevirdi

Ak Parti’nin yapmış olduğu düzenleme ile EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar emekli olma hakkı kazanırken Tanju Özcan personelin sevincini hüzne çevirdi.

Hatırlanacağı üzere konuyu 8 Mayıs tarihinde Bolu’da ilk Bolu Son Haber “Tanju Özcan Belediye Personelini Yine Kandırarak Mağdur Etti” başlığı ile siz okurlarına servis etmişti.

Aradan geçen zaman zarfında Tanju Özcan bol bol sosyal medyada üstüne azam olan olmayan her konuda çıkışlar yaparken personelin kıdem tazminatını ödemediği ortaya çıktı.

EYT’liler Belediye’den paralarını alamadıklarını belirttiler  

 Bolu Belediyesi’nden EYT hakkıyla emekli olan 138 işçi tazminatlarının yatırılmaması üzerine belediye önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Hayrettin Tayşi, “Tanju Özcan bizi hem mağdur ediyor, hem de karşımıza çıkmaktan kaçıyor. Bizim karşımıza çıkarak derdi neyse alenen söylesin. Biz mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi. Grup açıklamalarının ardından meclis toplantı salonunda Başkan Tanju Özcan ile görüşmeye girdi.

Bolu Belediye binası önünde toplanan EYT’den emekli belediye işçileri tazminatlarını alamadıkları gerekçesiyle basın açıklaması yaptılar.

 “MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLSİN”

EYT’liler adına açıklama yapan Hayrettin Tayşi, “Bizler EYT hakkıyla 14 Mart 2023’te dilekçelerimizi verdik. Dilekçeleri verirken Tanju bey bizlere en az 2 ay içinde kıdem tazminatlarınız hesaplarınıza geçer dedi. Ama bu süre zarfında hiçbir ilerleme olmadı. Bugün saat 14.00’te randevu talep etmişler. Buraya geldiğimizde randevunun iptal edildiğini duydum. Bizi hem mağdur ediyor hem de karşımıza çıkmaktan kaçıyor. Bizim karşımıza çıkarak derdi neyse alenen söylesin. Biz mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi.

Grup açıklamalarının ardından meclis toplantı salonunda Başkan Tanju Özcan ile görüşmeye girdi.

- Reklam -

spot_img

Ulusal Haberler, Bolu'dan Güncel Haberler ve Daha Fazlası

spot_img

- Reklam -

sanalbasin.com üyesidir